День поля з технології вирощування зернових колосових культур 2016

Найбільша кількість сортів – 168 пшениці та ячменю усіх селекційних наукових установ академії аграрних наук України: Селекційно-генетичного інституту – НЦСС, інституту зрошуваного землеробства, Миронівського інституту пшениці ім. В. М. Ремесла, інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва та інші.  Останні наукові та технічні розробки системи зрошення, харчування і захисту  рослин від хвороб,  бур’янів  і шкідників, найновіші зразки  вітчизняної грунтопереробної техніки – все це було представлено на одному із наймасштабнішому  демонстраційному полігоні до Дня поля – 2016 Миколаївським національним  аграрним університетом.

– День Поля Миколаївського НАУ це велике досягнення як для університету так і для сільгоспвиробників, адже співпраця науковців університету та селекційних центрів України народжує нові можливості для працівників агропромислового комплексу -, зазначив у своєму  вітальному слові ректор Миколаївського НАУ, член-кореспондент Національної Академії аграрних наук України, заслужений діяч науки і техніки В’ячеслав Шебанін.

Шебанін В'ячеслав Сергійович ректор МНАУ
Шебанін В’ячеслав Сергійович ректор МНАУ

У заходах взяли участь Президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, директор Департаменту землеробства та технічної політики Мінагрополітики та продовольства України Володимир Топчій, керівники Миколаївської облдержадміністрації: в.о. заступника голови В’ячеслав  Бонь, директори Департаменту освіти та науки Алла Веліховська, та агропромислового розвитку Олена Піскун, керівники селекційних центрів та відомі селекціонери, ректори аграрних університетів та представники агроформувань Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей. Загалом демонстраційна виставка зернових колосових культур зібрала більше 300 гостей з усієї країни.

Ярослав Гадзало, Президент НААУ
Ярослав Гадзало, Президент НААН
Володимир Топчій, директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК України
Володимир Топчій, директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК України
В’ячеслав  Бонь, в.о. заступника голови
В’ячеслав Бонь, в.о. заступника голови Миколаївської ОДА
Алла Веліховська, директор Департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації
Алла Веліховська, директор Департаменту освіти і науки Миколаївської ОДА
В'ячеслав Соколов, директор Селекційно-генетичного інституту
В’ячеслав Соколов, директор Селекційно-генетичного інституту

Після огляду демонстраційних посівів головним конструктором УКБ Олексієм Гріненком  гостям було продемонстровано новітні розробки ґрунтообробної техніки відомого бренду «Лозівськи машини» (м.Харків), а австрійської компанії «Pottinger» показала в роботі   новітню розробку дискової борони. Після проходження кожного виду техніки фахівці оцінювали як ефективність її роботи, так і якість виконання операцій. Компанія «AgroDrone» (м.Одеса) представила інноваційну розробку з використанням безпілотних літальних апаратів для боротьби зі шкідниками сільськогосподарських культур, системи дистанційного контролю за внесенням добрив та хімічних засобів захисту рослин та фотоаерозйомки. Учасники мали можливість ознайомитися із новітніми біологічними, органічними та хімічними препаратами відомих компаній «БТУ-Центр» (м. Київ),    німецької компанії «Нuminteсh», ТД «Кессон», ТОВ «Ерідон» та ін.

Олексій Гріненко, головний конструктор УКБ
Олексій Гріненко, головний конструктор УКБ
Ігор Якушенок Ігор, технічний директор компанії "AgroDrone"
Ігор Якушенок, технічний директор компанії “AgroDrone”
Антон Петренко, керівник представництва австрійської компанії  «Pottinger»
Антон Петренко, керівник представництва австрійської компанії «Pottinger»

Президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало подякував ректору В’ячеславу Шебаніну та його команді – колективу Миколаївському НАУ за те, що надає можливість побачити тих людей, які у непростих реаліях сьогодення створюють новітні сорти і завдяки яким розвивається сільське господарство країни та за тісну співпрацю із науковими селекційними установами та ознайомлення керівників та спеціалістів аграрного сектору з найновішими сортами зернових культур, адаптованими до умов Південного Степу.

 «Я тут вперше і сподіваюся, що не в останнє. Мені надзвичайно приємно, що МНАУ зумів на такому високому рівні організувати таку значиму на сьогоднішній день подію», – зазначив поважний гість заходу, директор Департаменту землеробства та технічної політики  в АПК України Володимир Топчій. Він також наголосив, що 2016 рік обіцяє бути урожайним:

«Є передумови говорити про те, що у цьому році буде не менше 60 млн. тонн зерна. До 2020 року наша мета вийти до 80 млн. тонн зерна».

На завершення в рамках  заходів  з нагоди Дня поля -2016 вчені, селекціонери та виробничники взяли участь у роботі круглого столу «Актуальні проблеми інтенсифікації вітчизняного зерновиробництва».

«День поля» – ефективний майданчик для комунікацій, що сприяє розвитку агропромислового комплексу області, налагодження міжрегіональних та міжнародних зв’язків, просуванню нових сільськогосподарських технологій та вирощування зернових та овочевих культур.