День поля з технології вирощування зернових колосових культур 2018

За доброю традицією на науково-демлнстраційному полігоні відбувся перший у цьому сезоні Міжнародний день поля, на якому було представлено 212 сортів пшениці та ячменю усіх селекційних наукових установ академії аграрних наук України: Селекційно-генетичного інституту – НЦСС, інституту зрошуваного землеробства, Миронівського інституту пшениці ім. В. М. Ремесла, інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва, Інституту біоенергетичних культур та цукрового буряку, а також провідних зарубіжних центрів: – Shtrube, DSW, Zaaten Union. На наймасштабнішому  демонстраційному полігон було представлено останні наукові та технічні розробки системи зрошення, харчування і захисту  рослин від хвороб,  бур’янів  і шкідників, найновіші зразки  вітчизняної грунтопереробної техніки відомими зарубіжними та вітчизняними виробниками ВАЛАГРО, ЗОРКА, ЯРОМІЛА, БТУ-Центр, Август, Лозівські машини, CASE, GASPARDO, Alpedo, та інші.

У заходах взяли участь віце-президент Національної академії аграрних наук України Микола Роік, директор Департаменту вищої освіти МОН України Світлана Кретович, перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації В’ячеслав Бонь; народний депутат Вадим Підберезняк; дирктор Департаменту освіти та науки Миколаївськой ОДА Олена Удовіченко; директор Департаменту агропромислового розвитку Олена Піскун, керівники селекційних центрів та відомі селекціонери, ректори та проректори аграрних університетів України, представники агроформувань Миколаївської, Одеської, Херсонської областей. Загалом демонстраційна виставка зернових колосових культур зібрала більше 350 гостей з усієї країни.

Після огляду демонстраційних посівів було продемонстровано в роботі новітні розробки ґрунтообробної техніки відомого бренду «Лозівськи машини» (м.Харків), австрійської компанії «Pottinger» показала в роботі   новітню розробку дискової борони. Після проходження кожного виду техніки фахівці оцінювали як ефективність її роботи.

На посівах кукурудзи було продемонстровано нову ротаційну борону “Динар” виробництва ЛКМЗ.

В’ячеслав Бонь подякував селекционерам, представникам вітчизняних і зарубіжник компаній, виробникам сучасної сільськогосподарської техніки, агрохімікатів, біопрепаратів без яких неможливий інноваційний розвиток АПК, утвердження лідерських позицій України на світовому ринку зерна. Орема відзначів ректора В.С. Шебаніна та весь колектив університету за те, що надає можливість побачити тих людей, які у непростих реаліях сьогодення створюють новітні сорти і завдяки яким розвивається сільське господарство країни.

На завершення в рамках  заходів  з нагоди Дня поля -2018 вчені, селекціонери та виробничники взяли участь у роботі
Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні тенденції розвитку освіти та аграрної науки”.