День поля з технології вирощування, збирання та зберігання овочів відкритого грунту 2014

22 серпня в Миколаївській області вже другий рік поспіль відбувся Міжнародний День поля з технології вирощування, збирання та зберігання овочів відкритого ґрунту.

IMG_8173

Організаторами та ініціаторами цієї значної події для агропромислового комплексу України виступили: флагман аграрної освіти півдня України – Миколаївський національний аграрний університет та провідна українська овочева компанія «С-Росток».

IMG_8154

Міжнародний День поля – це сучасний аграрний науково-виробничий проект, пов’язаний з розвитком та новітніми технологіями агропромислової галузі та аграрної освіти, який надає можливість всім учасникам сільськогосподарського виробництва продемонструвати власні досягнення, ознайомитися з вигідними пропозиціями майбутніх партнерів, побачити в роботі нову сільськогосподарську техніку, ознайомитися з сучасними препаратами з мікро- та макроживлення, хімічного та біологічного захисту рослин від шкідників, хвороб та бур’янів та побачити отриманий результат на власні очі.

IMG_4555

На демонстраційних дослідних полях Миколаївського національного аграрного університету, що розташовані на полях Комсомольської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області та займають понад 25 га було представлено новітні селекційні досягнення відомих зарубіжних насіннєвих компаній та сучасну техніку для овочівництва відомих світових брендів.

IMG_8179

Ця подія стала можливою завдяки тісній співпраці з всесвітньовідомими компаніями: «Сингента» (Україна, Узбекистан), «Клаус», «Бейо Україна», «Байєр», «Саката», «Такі Сід», «Грін Тім», «Nunhems», «Іригатор-Україна», «Novasell», «ТерраТарса Україна», «Тімак Агро», «Бінфілд Агро Технолоджіз», «Владам-Юг», «Альфа-Миколаїв», «СВ-ІМПЕКС», СФГ «Дельта», «БТУ Центр», «Золотий Колос», «УКРАВІТ», «Родоніт», «Біозахист», «Хімагромаркетинг», «Багата Нива», «Нікерсон Зван», «Хазера Україна», «Техноторг-Дон», «Південьагрохім», Інститут зрошуваного землеробства НААНУ, УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого та нашим партнерам з компаній «Ювісі», «Амако», «Агріматко Україна», які представили сучасну техніку для вирощування овочевих культур.

IMG_8216

Відкрив урочисту частину Міжнародного Дня поля та привітав учасників та партнерів заходу з Днем Незалежності України – ректор Миколаївського національного аграрного університету, професор – В’ячеслав Шебанін:
«Шановні гості, дозвольте подякувати всім учасникам та партнерам Дня поля від колективу Миколаївського національного аграрного університету! Дорогі друзі, вітаю Вас з Днем Незалежності України! Миру, добра і злагоди кожному з нас! Якщо в нашій країні буде мир, якщо ми будемо працювати, як ми працюємо останні два роки, то у нас завжди буде результат»!

Також привітав всіх гостей та учасників Міжнародного Дня поля – генеральний директор компанії «С-Росток» – Тахір Садрідінов:

«Для компанії «С-Росток» це все надзвичайно важливо. Ми закладали в основу всього цього загальний розвиток і ніколи не шукали в цьому починанні вигоди для себе або для університету. Ця діяльність повинна бути вигідною всій Україні, тому що ми пов’язали теорію з практикою. Ми докладаємо багато зусиль задля того, аби ті студенти, які проходять практику на дослідних демонстраційних полях – ставали внаслідок цього затребуваними на ринку праці фахівцями».

Усі роботи на дослідних полях Миколаївського НАУ проводилися студентами та аспірантами університету під час проходження виробничої практики. Крім дослідних демонстраційних полів Миколаївський НАУ має й демонстраційні виробничі поля з технології вирощування сорго, пшениці, ячменю, кукурудзи, соняшнику. Кожного року на дослідних полях університету проходять практику понад 350 студентів.IMG_8327

Після реєстрації понад 300 учасників Міжнародного Дня поля – а це професійні фермери, сільгоспвиробники, керівники агропромислових компаній та підприємств, науковці з Одеської, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської, Кіровоградської областей та міста Києва, які завітали на це чудове свято потужного поєднання науки, освіти та виробництва, мали можливість ознайомитися з перспективними гібридами овочевих культур демонстраційного поля Миколаївського НАУ та зробити корисні для своїх підприємств висновки.

Презентували представлені на дослідному полі комерційні та перспективні гібриди фахівці компаній Syngenta, Bejo, Clause, SAKATA, Nunhems, СФГ “Дельта” з характеристикою гібридів їх селекції.

Представники місцевих органів влади також завітали на свято українських чорноземів. Голова Миколаївської районної державної адміністрації Алла Воробйова була вражена результатами роботи всіх учасників Міжнародного Дня поля: «Плідна співпраця Миколаївського національного аграрного університету та компанії «С-Росток» стала для нас вже доброю традицією. Дивишся на ці поля і душа радіє, тому що крізь них бачиться майбутнє України, не дивлячись ні на що».

IMG_8339

Директор компанії «С-Росток» – Рустам Садрідінов розповів про зроблену потужну роботу та про наступні спільні далекооглядні плани між компанією «С-Росток» та Миколаївським національним аграрним університетом: «Мы хотим, чтобы проведение таких мероприятий стало нашей доброй традицией, поскольку у нас много далекоидущих планов в этом направлении деятельности. К тому же, благодаря более углубленному научному подходу, который обеспечивает Николаевский национальный аграрный университет – на каждый представленный сорт и гибрид мы заводим карточку, наблюдаем растение, делаем записи, и таким образом контролируем уровень пестицидных нагрузок и минеральных удобрений. Совместными усилиями с Николаевским национальным аграрным университетом мы добились более глубоких результатов теоретической и практической работы».

IMG_8165

Поділилися своїми враженнями від Міжнародного Дня поля й іноземні партнери заходу.

За словами Йохана Бодена – генерального директора компанії «Грін Тім»: «Тот подход, который выбрали для совместного сотрудничества Николаевский национальный аграрный университет и компания «С-Росток» может сегодня стать очень хорошим примером для всей Украины».

Володимир Бухарін – спеціаліст компанії «Байєр» – лідера ринку з виробництва насіння цибулі – задоволений участю їх компанії в Міжнародному дні поля: «Уже второй год подряд мы вместе с Николаевским национальным аграрным университетом принимаем участие в этом мероприятии, которое с каждым годом улучшается. Конечно, еще есть, что улучшать, но уже сейчас люди видят тенденцию к тому, что когда есть обзорное демонстрационное поле, где можно увидеть не только одну компанию, а многие – тогда легко можно сделать свои выводы, и выбрать продукт для бизнеса, который будет наиболее выгодным».

IMG_8234

Порівняв вдалу практику поєднання освіти й виробництва американського університету штату Колорадо та Миколаївського національного аграрного університету – представник компанії «ТерраТарса Україна» – Дмитро Гоголєв: «Это очень позитивно, но у нас в стране это страдает. Я был буквально месяц назад в США. Например, университет штата Колорадо содержится на налоги от трех подразделений: это федеральные средства, средства штата и местные средства. И самый важный приток идет от локального производителя, соответственно университет занимается тем, что нужно локально людям: исследованиями и т.п. Например, в университете штата Колорадо около 7 исследовательских станций только в одном штате. Нам тоже надо к этому стремиться и идти».

Мірко Барбері – представник корпорації «Байєр» (Італія) був в захваті від побаченого:
«Все, что мы сегодня здесь увидели: оборудование для полива, для внесения удобрений, для рассады – это все очень сложно найти, собрать и показать в одном месте. Чтобы люди знали это не только в теории, но и могли увидеть, как это работает. Это очень важно. Если сравнивать с европейскими университетами, то у них отдельно работают университеты и отдельно работают фермеры. То, что здесь вы смогли объединить такое сотрудничество это очень интересно и очень хорошо».

У рамках проведення Міжнародного Дня поля відбулась презентація сільськогосподарської техніки від компаній: «Ювісі», «Амако» та «Агріматко Україна».
Представники компаній презентували новітні досягнення сучасної сільськогосподарської техніки для нових технологій, точного землеробства, продемонструвавши її можливості прямо серед поля.

Прикладом сучасної сільськогосподарської техніки можна вважати всюдихідний оприскувач «Імператор» англійського виробництва, представлений на виставці українською овочевою компанією «UVC».

IMG_8219

Використання такої сучасної техніки в сільськогосподарських роботах – найпростіший спосіб зменшити витрати на господарстві та суттєво зекономити бюджет фермера. Наприклад, цей велетень, довжина крила якого налічує 15 м дозволяє економічно використовувати хімію і лише в тих місцях, де це необхідно.

Також у рамках програми Міжнародного Дня поля гостям заходу було представлено поле промислового вирощування цибулі і перспективних гібридів селекції «Bejo-Zaden», презентовано досліди біологічних препаратів та мікродобрив ТОВ «Родоніт» та ТОВ «Тімак Агро Україна».

Після презентації промислового вирощування цибулі учасники Міжнародного Дня поля відвідали з екскурсією виробничу дільницю компанії «С-Росток», де ознайомились з сучасною системою сортування та зберігання овочів.

«С-Росток» – провідна овочева компанія півдня України, основною діяльністю якої є виробництво, подальше зберігання та реалізація овочів на українські та закордонні ринки. Основна мета діяльності компанії «С-Росток» – забезпечення клієнтів та кінцевих споживачів першокласною продукцією, яка відповідає світовим стандартам якості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*