День поля з технології вирощування зернових колосових культур 2019

30 травня на дослідному полігоні з трансферу сучасних технологій Миколаївського національного аграрного університету відбулась традиційна зустріч академічної науки, вищої аграрної освіти і виробничої сфери. Відмінною рисою Міжнародного дня поля стала участь у ньому представників академічної науки і вищої аграрної освіти з усіх регіонів України, представників іноземних компаній, що працюють в сфері селекції виробництва агрохомікатов і нанопрепаратів, сучасної техніки і звичайно ж виробників сільськогосподарської продукції з більшості регіонів України. Всього більше 500 чоловік.

В заходах взяли участь заступник міністра аграрної політики та продовольства Топчій В.М., президент Національної академії аграрних наук Гадзало Я.М., виконуючий обов’язки голови  Миколаївської облдержадміністрації  Бонь В.В. та ін.

Найновіші наукові і виробничі досягнення у галузі зернового господарства і технічних культур представили провідні селекційні установи України: Селекційно-генетичний інститут – НЦСС, Інститут зрошуваного землеробства, Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла, Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, Національний науковий центр «Інститут землеробства НААН», Всеукраїнський науковий Інститут селекції Білоцерківська державна селекційна дослідної станція, а також відомі зарубіжні селекційні центри Strube, SAATEN Union, KWC, Lembke і ін. Всього було представлено 248 сортів зернових колосових культур. Вперше учасникам були показані сорти озимого гороху зарубіжної селекції, які вже сформували біологічний урожай 45-50 ц / га на богарі, а на зрошенні продемонстровані інноваційні технології вирощування 50 гібридів ріпаку озимого відомих світових брендів DCW, Evralis, Pioner, Lembke, Bayer, Limagrein та ін.

Як і в попередні роки, захист демонстраційних полігонів від бур’янів, шкідників і хвороб забезпечила компанія AVGUST crop protection. Результати випробування  нано, біо та мікропрепаратів представили провідні українські та зарубіжні виробники, Біологічні технології України, 5-й елемент, Біо-гель, Український аграрний ресурс,  Helafit,  IKARAI,  Eliхir  Zorka,     Humintech.

Сучасні технічні розробки для сільгоспвиробників представили відомі вітчизняні та зарубіжні компанії: «Лозівські машини», ТОВ «Агромаш -Калина», ПП «ВК Технополь» , ELVORTI,   JOHN Deеre, Case, New-Holand, Hagi, Voderstad,  Gaspardo , JVC та інші, а також дощувальні машини    компанії Zimmatic. Спеціалісти мали можливість оцінити переваги і недоліки більшості сільськогосподарських машин в роботі. Компанія «Хот Солар» продемонструвала роботу сонячного колектора нового покоління системи «Хейд Пай», що працює цілий рік на підігрів води для побутових потреб і опалювання.

Живий інтерес у виробників сільськогосподарської продукції викликав спільний проект відомої компанії Ландтех  та  Миколаївського національного аграрного університету з впровадження технології точного землеробства при вирощуванні зернових і технічних культур.

Український бізнес-проект розвитку плодоовочівництва /UHBOP/, що фінансується урядом Канади, презентував можливості сучасної метеостанції IMETOS  австрійського виробництва. Передана університету станція, дає можливість в режимі онлайн проводити моніторинг температури і вологи повітря та різних шарів ґрунту, вчасно виконувати агротехнологічні  заходи на науково-дослідних полях, а також захищати урожай від негативного впливу погодних явищ. Підтвердженням важливості інтеграції науки, освіти і виробництва стало нагородження на Міжнародному дні поля студентів аграрних закладів вищої освіти – переможців Всеукраїнської олімпіади «Прогнозування врожаю сільськогосподарських культур». Дипломи переможцям вручили керівники Мінагрополітики, НААН, Миколаївської області.